Na początku ząbkowanie objawia się płaczem dziecka bez wyraźnej przyczyny. Można sprawdzić delikatnie palcem czy pojawiły się wyczuwalne na dziąśle uwypuklenia. Innym objawem rozpoznawanym gołym okiem jest zaczerwienie lub obrzęk śluzówki dziąseł. Często dzieci podczas ząbkowania wydzielają więcej śliny, spowodowane jest to stanem zapalnym, który pobudza działanie gruczołów ślinowych.
Pewien stomatolog w Rzeszowie wyjaśnia, że przyczyną bolesnego wyżynania się ząbków jest stan zapalny spowodowany silnym naciskiem na tkankę łączną i kostną, ponieważ otwór kostny przez który przedostaję się ząb jest znacznie mniejszy niż średnica korony zęba. Należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie się pociechy w tym okresie. Jeśli wkłada rączki do buzi lub inne przedmioty i stara się pocierać dziąsła, a do tego towarzyszy mu ślinotok powinniśmy skonsultować się z dentystą. Specjalista będzie wiedział jaki preparat należy zastosować, aby złagodzić stan zapalny. Wmasowanie odpowiedniego żelu zmniejszy stan zapalny oraz ból, co przyniesie ulgę maluchowi oraz zmęczonym rodzicom.
O autorze
Robię różne rzeczy, trochę podróżuje, trochę piszę. UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stŹródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/bolesne-zabkowanie/">Bolesne ząbkowanie</a> - el_cerp
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz